Gladioly Introdukcia  r. 2011        

 

4-Y  COFFEE  339 Lel.11      M-  Rum. Ščotky /open/ - neobvyklé  odtiene okrovej/aj lososovej?/ farby, na spodných lupeňoch tmavej okrovej, ju robia atraktívnou sortou ktorú neprehliadnete na výstavnom stole. Naviac má peknú stavbu klasu, vysoký počet súčasne otvorených kvetov , dobrý nákvet a zdravie. Farebný kód 39 neobsahuje žiadna tabuľka ale mala by, veď táto farba  ide  najbližšie k lososovej inej s okom. 

  SILVER FLAME 495 Lel.11   M-  New Age x Bombaj - Unikátny lem! Kvety ohnivej červenej farby  s 1 cm širokým strieborným lemom po obvode všetkých lupeňov ! Popri nevšedne krásnej kombinácii farieb si cením kvalitnú stavbu ,nákvet, vosk, množivosť... Ocenená na výstave v Poľskom Rybniku. Na poprednom mieste mojich TOP 10 !

  DROBČEK 258 /Chickabiddy/  Lel. 11    M - Olívia x Black Pearls - túto sortu mám v poznámkach s tromi výkričníkmi, čo ju radí medzi elitu môjho šľachtenia v kategórii malokvetých. Kvety sú síce menšie ale krásne, v odtieňoch strednej až tmavej  karmínovej farby. Doménou -ako u väčšiny miniatúr- je dĺžka klasu /cca 1,7 m/ ,počet pukov, bezchybný nákvet a vitalita.  Ocenená na nejednej výstave.

  POKER 259 Lel.11  LM - Olívia x Black Pearls - jedna z mojich zaujímavých miniatúr. Ani neviem popísať túto jedinečnú farbu. Snáď takto: žiarivá cviklová až červená /stredný odtieň/ na všetkých lupeňoch + tmavé žíhanie na spodných dvoch lupeňoch, ktoré sú karmínové až čierne /s bielymi šípmi/. Tieto farby a znaky sa vyskytujú pravidelne na každom kvete. Vysoká zdravá rastlina s veľkým počtom kvetov a pukov /24 a viac/ usporiadanom v striedavom dvojrade. Napriek jednoduchej stavbe kvetov, sorta upúta na záhone.

  SLNEČNÝ KVET 455 /Sunny Flover/ Lle.11  M- New Age x A.Leorah- vysoká vitálna rastlina s farbami slnka. Zriasené silne voskové kvety sú trojfarebné. Bielo krémové  hrdlo prechádza do jasnej červenej so žilkovaním, pričom nariasené okraje kvetov sú vanilkovo žlté.

  ZVODNÉ OČI 465  / Alluring Eyes/  Lel.11  M- Pulchritude x Anna Leorah - veľké hrdlo malinovej farby prechádza na spodných lupeňoch do elegantného širokého, pravidelného, zriaseného lemu, citrónovo žltej farby. Vysoká pevná rastlina má dvojradové usporiadanie  voskových kvetov, očarí svojimi krásnymi farbami.