Popis sort introdukovaných v r.2016 

118-Q  GLORY 435 Le.2016 S nadpriemerne vysoká gladiola lososvej farby s výrazným žlto-koňakovým okom vloženým do hrdla kvetu.Výstavné dvojradové pravidelné usporiadanie kvetov, s celkovým počtom kvetov a pukov-24. 
 
HRADISKO 361 Le.2016 SN novinka pokrstená na medzinárodnej výstave v Žiline.Vysoká štíhla sorta s veľkými červenými okami na bledoružo-nažltlom základe je  zvýraznená ružovo-červenými šípmi na každom lupeni kvetov. Zvíťazila vo svojej kategórii.
 
 METEOR 466 Le.2016 SV  na kvetoch je viacej odtienov rozpálenej svetlejšej až tmavočervenej farby. Jemné zúbkovanie najmä jazyčkov kvetov je naviac olemované parádnou bielou obrubou.
 
Y- č.151-  DORIS 453 Le.2016 S Doris je žiarivočervená novinka s tmavším spodným lupeňom motýlovitého tvaru kvetov. Hrubý vosk v lupeňoch  a dobré zdravie ju predurčuje k bezproblémovému pestovaniu. Vznikla s kríženia voňavej gladioly s cv. Samba.
 
ELLA  353 Le.2016 SV Ella je ako hviezdička ktorá žiary veľkým svetlým okom a bielymi lúčmi na lupeňoch.Dobre sa množí a je ideálna kvetina pre rez do vázy.
 
LESANKA 301 Le.2016 S čarovne nariasená gladiola bielozelenkavej farby s karmínovými šípmi v hrdle v mierne jednoradovom usporiadaní kvetov. Dlhá kvetná hlava nesie 22 pukov. Krásne zriasenie a hrubý vosk v lupeňoch je na prvý pohľad dominantný. 
 
TOMI 392 Le.2016 SN zvláštna červeno-bronzovo -svetlohnedá farba kvetu je v skutku delikátna. Pochádza s kríženia Petry s Harleqinom. Odolná množivá sorta  s nižším počtom pukov.
 
 RUBÍN  464 Le.2016 S krásna lilavoružová veľkokvetá sorta. Okraje lupeňov sú dekorované jemným bielym lemom. Matka Dion jej odovzdala tvar stavbu a celkovú eleganciu kvetov./upravený názov/ 
 
 BLUE RAY 583 Le.2016 SN "modrý lúč" má modrú farbu s miernym fialkovým nádychom. Neprehliadnuteľná, nevšedná dekoratívna sorta s veľkými  kvetmi a málo vídanou farbou.
 
104-Y MADAM 434 Le.2016 S výstavná gladiola nevídanej lososovo-tehlovej farby.  Kvety ktorých otvorí súčasne až 12, sú usporiadané v úhľadnom dvojrade. Vysoká zdravá rastlina,skutočná Madam Gladiola.
 
 MALINOVÉ PERY 465 Le.2016 SV mimoriadne zdravá a množivá odroda. Na stredne vysokej rastline sú malinovočervené zriasené hrubovoskové  kvety. Jazýčky- pery jednotlivých kvetov po celej ploche sú krásne malinové a obrúbené bielym lemom.
 
71-Y LAURA 542 Le.2016 S  novinka pri ktorej mám 3 výkričníky čo značí kvalitu. Mal som len jednu nie najlepšiu fotografiu a tá nevystihuje krásu Laury. Elegantné, uhladené obrovské lososovočervené hladkolupenné kvety holandského tipu sú uložené na dlšej kvetnej hlave. Výborná množivosť a zdravotný stav, vhodná aj do horších pôdnych a klimatických podmienok.