Gladioly Introdukcia  r. 2010   

 

3-Y RED LASSER  454  Le10 V - Voila x open -signálna červenená v rôznych odtieňoch, pravidelný nákvet. Kvitne medzi prvými.

 BABYLON  444  Le10  V- Starry Charm x Rum.Sčotky  -okrem silného vosku a zriasenia výskyt ľúbivej žiarivej ružovo červenej farby  roztrúsenej po všetkých krémových lupeňoch, zaraďuje túto sortu medzi najkrajšie na záhone.

 D´AMORE   472381 Le10 S- Stará krajka x Zana  -jemné zriasenie lupeňov je typické pre túto pomerne zriedkavú levanduľovú farbu .

 NIKOLKA 364 Eh/Le10 V- Superstar x Monika - Nikolka má krásnu, málo vídanú žiarivú bledo lilavú farbu .Je mierne jednoradá , avšak svojou výškou sa vyníma na záhone. Určite si ju obľúbia kvetinári.

 CADILAC 445 Le10 S- Dramatik x Pearl Jam  -elegantná červená dekoratívna sorta s výrazným okom na bielom podklade.Takmer bezchybná stavba klasu.

 LOVE STORY401  Le10 S- Rum.Ščotky x Harlequine -kvety sú silne voskové a zriasené, až do náznaku plnokvetosti. Delikátne lilavé oko umocňuje jej príťažlivosť.

 LA PALOMA 461 Le10 SV- Pulchritude x Polárna Žiara -nezaprie matku Pulchritude je však v pastelovejších odtieňoch. Výborný nákvet a dĺžka klasu.

 GREEN GREEN  402 Eh/Le10 SV- Gorazd x Anetka -zelené kvety na dlhom klase charakterizujú túto sortu kríženú p.Ehlom a  selektovanú na mojej záhrade.

 ZLATOVLÁSKA  304 Le1 VV- Jarní Louka x Stará krajka -zeleno žlto krémová vysoká sorta  kvitne medzi prvými. Stavbou aj dĺžkou podobná Starej Krajke.

 GREEN PASTEL  504 Le10,VV- Green Medows x Greenland -zelená 500-ka ! Mohutné zriasené kvety v zelených pastelových odtieňoch.

99-Y ELOISE 482  Eh/Le10, VV- parent. unknown -zaujímavá skorá svietivo modrá sorta s  nábehom do fialova.

 BLACK EYES  358 Le10,V- Black Pearls x Olívia -zamatová čierno bordová sorta s jemným svetlejším lemom na všetkých krajoch lupeňov. Na dlhej stonke je až 28 pukov.

122-Q MARGARITA 456 Le10 VV- Dick Delight x New Age - tmavé tóny červenej krášlia vitálnu sortu s dobrým voskom a zdravím.

 LEON  435 Le10 V - Rum.Ščotky x open -veľké spodné petále na každom kvete sú koňakovej farby a "krásne pofrckané" žiarivo červeným sprayom. Výborný výsledný dojem.

 PRINCEZNA II  443 Le10 V- Destera x Rum.Ščotky- čisté farebné línie ,nežná pastelová ružová s olemovaným krémovo žltým jazykom, hodná vzhľadu princeznej. Otcovstvo od Rum.Ščotky je zreteľné, s tým súvisí mohutnosť klasu, silný vosk v lupeňoch a patrí medzi najzdravšie a najodolnejšie sorty.

 ROMANTIK 445 Le10 V- Stará Krajka x Rum.Ščotky- farebná kombinácia, mohutnosť klasu a vitalita je príznačná pre sortu, kde jedným s rodičov je c.v. R.Ščotky. Poteší pestovateľov obľubujúcich žiarivé pastelové farby.

 BONANZA 345 Le10 S -Samba x New Age -žiarivá, signálna červená sorta s krémovo žltými  spodnými lupeňmi, ktoré sú obrúbené pinkovým lemom. Na stonke je vysoký počet dobre uchytených kvetov.

 PRELUDE 412 Le10 SN  -Stará Krajka x open - perfektný dvojrad kvetov v krémovo žltých odtieňoch. Súčasne udrží aj 12 otvorených nariasený kvetov. Pekné dedičstvo Starej Krajky a neznámeho peľu.

144-Y PARADISO 464 Le10 SN -Pearl Jam x open -kombinácia svetlej a tmavšej fialovej .Najmä zo spodných lupeňov vybiehajú tmavo lilavé šípy. Dekoračná sorta.

 ATOL 365 Le10 SN -Samba x open- na lilavo ružových kvetoch dominuje viac ako 1 cm široký biely žilkovaný lem. Vysoká rastlina, na záhone sa ju určite nedá prehliadnuť.

Q- č.176FLIRT 382 Le10 SN -Anna Leorah x Pulchritude - nežné odtiene fialovej rovnomerne rozloženej na celej ploche kvetu , okraje lupeňov lemované tmavším žilkovaním.

 RYBNIK 571 Le10 SN -Pulchritude x Pink Light - ocenená na výstave v Poľskom Rybniku. Veľké svietivé svetlo lilavé kvety zaujali návštevníkov výstav. Udrží veľa súčasne otvorených kvetov.

 XANADU 493 Le10 SN -Royal Spire x Bronze Star -táto sorta je jedinečná nábehom tmavšej červenej do dymovej farby. Kód 93 ju však nevystihuje. Perfektné usporiadanie delikátnych, mierne zadymených kvetov na pevnej stonke jej pridáva na príťažlivosti. Víťaz výstavy Rybnik 2009.

Y-č.184 LUCKY LIPS   341 Le10 SN -Black Pearls x open - "ŠŤASTNÉ PERY" -pastelová ružová farba s vanilkovou a nevídané bodkovanie na spodných lupeňoch vo veľkom rozsahu je skutočne krásna dekorácia! Harlequine rád odovzdáva potomstvu svoje elegantné oko. Exotický vzhľad.