Gladioly- ostatný pestovaný sortiment    

BOMBAJ 594 - Pol.85 SN /Royal Brocade x Spirit of ´76/ - víťaz výstav a divácky najúspešnejšia sorta všetkých čias na Slovensku a v Čechách. Dymová gladiola s veľkými kvetmi .Základná farba hnedá so svetlejšími odtienmi  s prechodom do svetlokarmínovvej, najmä v hrdle kvetu. 

 GOLDEN FANTASY 416  - Šar. 06  SV  krásna, sýto žltá farva. Vyššie, výstavné klasy sú dvojradé, nesú 24-26 pukov. Otvára 9-12 silne zvlnených, voskovitých kvetov. Odroda je veľmi odolná počasiu, je nie len pekná, ale i velmi zdravá a množivá. Už ako semenáč víťazila na výstavách.

 JUKUNKUN 513/573 -Vino. 05 S silné vlnité, kvety s prechodom do svetlo žltej s fialovými odleskami. Neskôr prevláda lila so žltými odleskami. Z 24 pukov udrží až 9 otvorených kvetov naraz. Krásna úspešná sorta.

 LUXUSNÍ KRAJKA 343 Kov.11 S svetlo lososovoružový s dymovým nádychom, krémovo bielym hrdlom s ružovou kresbou. Klas má 18-20 pukov, dlho udrží 8-9 otvorených kvetov. Nápadne zriasený a silne voskový. Zdravý a veľmi množivý kultivar /Biccentenial x Zuni Brave

 PETRA  327 Šar.  veľmi pekná, tmavo šarlátovo oranžová farba. Pevne uchytené kvety sú maximálne zriasené a voskovo tuhé. Klasy majú perfektné, dvojradové usporiadanie, nesú 21 až 23 pukov. Velmi kvalitná odroda. 

Y -80  -  BLUE EFECT 487 Kon.13  S (Moderna X Starry Night). skvelá, tmavá, fialovo modrá novinka so zamatovým nádychom parádne navlnených, voskovitých kvetov. Hrdlo je tmavšie, na spodných lupeňoch je biely stredový pruh a mozaika. Dobre stavané klasy s dlhšou stonkou nesú 22-24 pukov a súčasne sa otvára -9 kvetov. Efektná, výrazná novinka na záhone, vhodná pre všestranné použitie. Semenáč č. 11/3-1-06/08, Z 2-3, W 2-3.

Y-87-   KLEOPATRA  576 Baj.98 S vysoká zdravá rastlina dosahujúca až 24 pukov na stonke. Súčasne udrží aj 12 otvorených kvetov krásnej svietivej tmavšej červenej farby, pričom na horných lupeňoch je výrazne svetlejšia. Víťaz mnohých výstav, naposledy na medzinárodnej výstave gladiol v Bytči 2015.

 PINK ELEGANCE  443 Kon.96 SN elegantná pink farba s prechodom do bielej v hrdle kvetu. Má 25-27 pukov a dosahuje výšku až 170 cm. Súčasne udrží 10 až 12 otvorených kvetov.

 VESTOČKA  401 Mur.01 S svietivá, biela farba kvetov je napustená naružovelým prelivom. Spodné lupene sú svetlo smotanové, pozdejšie biele. V hrdle je výrazné, kontrastné červené  oko. Klasy majú dvojradové usporiadanie, nesú 22 až 24 pukov, otvára sa 7 až 9 kvetov naraz. Kvety sú pekne zvlnené, výbornej voskovitej substancie. Skorá odroda z Moldavska .

 CIMANON CANDY  S ide o nestálu mutáciu farieb červenej a bielej s neustále meniacim sa pomerom v najrozličnejších kombináciách ako to býva v kaleidoskope. Teda dve rovnaké gladioly sorty "CC" sa nikdy neobjavia. Je to zriedkavý prípad kedy na záhone popri strakatých sa objavia aj takmer čisto červené alebo biele jedince. Mimoriadne atraktívna sorta každej výstavy. 

Q-č.88 CRAZY IDEA  473 Šar.13  S  základná farba kvetov je svetlo levanduľovo vínová. Silne voskovité a zvlnené kvety sú nepravidelne melírované  rôzne veľkými škvrnami. Dvojradý klas nesie 20 až 22 pukov, súčasne otvára 7 až 9 kvetov. V ťažších pôdach sa vyfarbuje do tmavšieho odtieňa. Exotická sorta.

DAMSKIJ ROMAN 473 Vasil. S krásna bledá lilavá s bielou so širokým krémovým okrajom. Kvetná hlava má 70 cm, výška rastliny 130 cm, počet pukov23 pričom súčasne udrží 10 otvorených kvetov. Patrí medzi 5 najkrajších lila-orgovánových odrôd.

 Q-č.0 CHOCOLATE KING 498 Mark.SN silne zriasená tmavočokoládovo- višňová farba, spodný okvetný lístok ešte tmavší s úzkym zlatistým okrajom. 24 pukov na rastline s 8-9 súčasne otvorenými kvetmi. Výška rastliny 130 cm, kvitne do 75 dní.Produkuje zdravé veľké hľuzy bordovočiernej farby.Pochádza z kríženia Jungle Flower x Bagira

 NASLEPUMANNA ŠOKOLADA 494 V  Jedinečná čokoládovohnedá farba  je umocnená karmínovými paprskami vychádzajúcimi z hrdla kvetu. Odolná a veľmi včasná odroda.

 BERNICE 201 Alleman 07  V  žiarivá, krémovo biela farba kvetov, ktoré sú  intenzívne zriasené s vysokým obsahom vosku v lupeňoch. Okolo hrdla úžasné, veľké, tmavočervené  oko. Krásny, pravidelne usporiadaný dvojrad kvetov, 23 až 25 pukov, otvára 10 až 12 kvetov súčasne, ďalších 5 ukazuje farbu. Už ako semenáč  dostal na výstavách v USA mnoho ocenení.  Výborná výstavná odroda, ktorú ocení, každý milovník miniatúr.

Y -148- ZOLOTAYA ANTILOPA 414 Trif. 07 S vznikla s kríženia Naš Sad x Princes Indiana. Ozdobou tejto odrody je ultra zriasenie lupeňov voskových kvetov, ktoré majú na okrajoch dekoratívne pilkovanie- zúbkovanie a pôsobia takmer ako plnokveté. Nižší počet pukov- 21, je daň za mimoriadne zriasenie. Na približne 140 cm vysokej rastline má kvetná hlava dĺžku 70 cm. Súčasne sa otvotí 7-9 kvetov a 6 ukazuje farbu. Treba ju výdatnejšie živit aby sa neohýbala stonka pri jej ťažkých kvetoch. Dobre odolná voči chorobám.

 MAYA PLISECKAYA 421 Grom. 97 S  táto krásna odroda dostala meno po svetoznámej neb. primabaleríne. Krémovožlté kvety  s malinovými lúčmi v hrdle, prechádzajú do pastelovej malinovej vytvárajúcej lem po okrajoch lupeňov. Na 150 cm vysokej rastline je 20 až 22 pukov a súčasne sa otvorí 8-10 kvetov- to záleží na kvalite hľuzy a pestovateľských podmienkach. 

Q-107- PROCYON EXOTIC   373 Vác.09 LM svietivá gladiola levandulovoružovej farby v hrdle svetlejší odtien s intenzívnym bielym žilkovaním /šumrovaním/. Na spodných lupeňoch je zlatistý znak. Na 180 cm vysokých rastlinách  sú kvety usporiadané do perfektného dvojradu a na klasoch je 25 až 30 pukov, čo ju predurčuje ako sortu výbornú  na rez, tak aj na výstavy.

Y-č 31-GOSŤJA IZ BUDUŠČEGO  575 Vinog.10 M majestátna gladiola vo fialkastých odtieňoch s tmavo fialovým spodným petálom. Na súkvetí dlhom 90 cm  z celkovej výšky rastliny 160 cm je 24 až 26 pukov, pričom súčasne dokáže otvoriť až 14 veľkých nariasených, prekrásnych kvetov. Vysoko cenená sorta a šampión výstav.